Legalizace konopí pro léčbu aneb zase jme to posrali

Ano je pěkné, že dochází k legalizaci konopí pro léčebné užívání. Konečně řekneme si. Ačkoliv i tuto provází mnoho problémů. Například, že oficiálně je již možné léčit se konopím, ale nikde ho neseženeš. To je jedna věc. Dnes ale poukážeme na to, že celá tahle věc byla uchopena, za špatný konec. Bohužel. Jak to u nás chodí běžně.

legalizace-konopi-pro-lecbu-aneb-zase-jme-to-posrali-2 Čeští političtí představitelé chtějí, po letech proseb od vážně nemocných lidí, umožnit legálně užívat konopí pro léčebné účely. Má to však jeden dost podstatný háček, nebo spíše hák. Monopol na výrobu i distribuci léčebného konopí budou mít státem licencované společnosti. Pěstování konopí pro vlastní potřebu bude i nadále trestným činem, v malém množství pak „pouhým“ přestupkem.

Konopí, podle zkušeností mnohých nemocných, velmi účinný a nenahraditelný přírodní lék, tak má nemocné stát měsíčně mezi 5 a 30 tisíci Kč, podle konkrétní potřeby konkrétního nemocného. Nebo spíše jejich blízké, protože mnozí vážně nemocní přirozeně nemohou sami vydělat tolik peněz. Cena legálního konopí z lékáren, z posvěcení státu a jeho politiků, má tedy být podobná ceně od drogové mafie (jak příznačné).

Je to jen další příklad toho, jak dobře se o nás stát a politici „starají“. Mechanismus je přitom velmi jednoduchý:

Jako první opatření zakážou občanům, aby si pěstovali lék sami a s minimálními náklady. A samozřejmě zakážou dobrovolnou distribuci
tohoto léku mezi lidmi.

Jako druhé opatření zřídí (za peníze daňových poplatníků) nákladnou byrokracii, která uděluje státní povolení k výrobě a distribuci jimi vybraným subjektům.

Jako třetí opatření udržují nákladné represivní složky, které budou drobným pěstitelům likvidovat jejich záhonky s lékem, a chytat, soudit a uvězňovat ty „nejtroufalejší“ z nich.

Jako čtvrté opatření pak politici mezi svými zvažují, že ze státního monopolu plynoucí zisky privilegovaných spřátelených subjektů (nebo rovnou zisky oněch politiků) budou zvyšovat přímo ze zdravotního pojištění.

Nebylo by překvapivé, kdyby se, samozřejmě jako velké a k voličům vstřícné gesto, k tomuto pátému opatření politici uvolili. Nejspíš po
dramatickém a mediálně vděčném politickém divadlu. Tím by se kruh uzavřel. Podle politiků a úředníků nesvéprávní občané by se o sebe
nesměli starat sami (pod hrozbou uvěznění a pokut), nemocní by byli závislí na státu (a mnozí paradoxně vděční za tuto státní „pomoc“), samotným politikům by přes ony privilegované subjekty od daňových poplatníků přitekla spousta peněz za předražený lék, a politici by se před volbami mohli chlubit, jak se jim povedlo zajistit nemocným nákladnou zdravotní péči.

legalizace-konopi-pro-lecbu-aneb-zase-jme-to-posrali-3 Je to stejný scénář jako při většině ostatních kroků, jimiž se politici „starají“ o naše a vůbec všeobecné blaho. Stejně jako příkazem platit za neefektivní fotovoltaickou elektřinu nezajistí ekologickou elektřinu a záchranu planety, nýbrž tučné příjmy sobě a spřízněným subjektům. Vše samozřejmě pomocí státní moci a z peněz daňových poplatníků (odběratelů elektřiny). Stejně tak tímto konopným projektem nezajišťují dobro pro nemocné, nýbrž podle stejného scénáře oškubávání občanů, v tomto případě navíc těch nejvíce bezmocných.

Ve svobodné společnosti by přitom bylo vše tak jednoduché. Nemocní by si konopí pěstovali s přispěním svých blízkých s únosnými náklady sami, politici by se lidem nepletli do života zbytečnými zákazy, regulacemi a represí, a daňoví poplatníci by nemuseli platit zbytečnou byrokracii a protikonopné represivní složky.

Dobře, česnek je také hodně léčivý a také by nedávalo smysl, kdyby vám jej někdo zakázal pěstovat. Víme, že konopí má také nějaké jiné účinky, že. Nicméně stávající situace je absolutně mimo. Každý má dané ústavou určité svobody. Svoboda nakládat se svým zdravím a léčit se dle svého nejlepšího svědomí a vědomí je jedna z nich. Pochopitelně do té doby, než-li budeme svými svobodami ovlivňovat svobody jiných je naše právo jasně dané. A přesto se porušuje naprosto bez povšimnutí.

Dočkáme se jednou v České republice skutečně svobodné
společnosti?

zdroj: parlamentnilis­ty, text: Jakub Ježek, Tomáš Zaoral

Upozornění!

Vstup na tyto stránky je povolen pouze pro osoby starší 18 let!